Stolar Lennartsnäs

Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs

Klubbat för:

30 000 SEK

Arviointi

25 000 SEK

Kuvaus

STOLAR, 12 st, 1700-tal, England, valnöt, skuren dekor, ryggbricka med inläggningar, rygg och sits i rotting, höjd ca 111, sitthöjd 47 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Kuntoraportti

Smärre ytskador, renoverade, kompletterade, orangrepp, rotting med skador

545608

Päivämäärä:

2018-06-12