Ljuskrona Lennartsnäs

Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 5-armad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 69, diameter 48 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

545621

2018-06-12