Vikskärm Lennartsnäs
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, Kina, 4 dlr, 1900-talets början, skuren dekor, infällt sidenbroderi med dekor av blommor och fåglar, höjd ca 180, 59x4 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Fuktskador, senare gångjärn
545657
2018-06-12