Vikskärm Lennartsnäs

Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VIKSKÄRM, Kina, 4 dlr, 1900-talets början, skuren dekor, infällt sidenbroderi med dekor av blommor och fåglar, höjd ca 180, 59x4 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Fuktskador, senare gångjärn

545657

2018-06-12