Kandelaber Lennartsnäs

Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs
Kandelaber Lennartsnäs

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANDELABER, nyrokoko, 1800-talets slut, förgylld brons, för 6 ljus, dekor av bladverk och putti, höjd ca 60 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Slitage

545710

2018-06-12