Toilettebord Lennartsnäs
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOILETTEBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, fanérat i mahogny, förgyllda beslag, dragknoppar i ben, skulpterade fotavslut i form av förgyllda lejontassar, spegeln höj- och sänkbar, höjd ca 146 (95), 95x48 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, smärre ytskador, torrsprickor, senare lådbotten, tassarna med sliten förgyllning
545794
2018-06-12