Toilettebord Lennartsnäs

Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs
Toilettebord Lennartsnäs

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TOILETTEBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, fanérat i mahogny, förgyllda beslag, dragknoppar i ben, skulpterade fotavslut i form av förgyllda lejontassar, spegeln höj- och sänkbar, höjd ca 146 (95), 95x48 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckel saknas, smärre ytskador, torrsprickor, senare lådbotten, tassarna med sliten förgyllning

545794

2018-06-12