Bordspendyl Nyrenässans 1800-talets slut

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets slut, Nyrenässans, Junghansverk, mahogny med förgyllt mässing beslag, höjd ca 56 cm, pendyl medföljer med nyckel saknas

Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning, ej funktionstestad

545798

2018-05-25