Pokal silver Stockholm 1700-tal

Klubbat för:

950 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

POKAL, silver, sannolikt Anders Lundman (1745-63), Stockholm 1746, spår av förgyllning, tremblerad dekor av blomster, höjd ca 8 cm, vikt ca 50 g

Kuntoraportti

Slitage, smärre bucklor

545819

Päivämäärä:

2018-05-23