Supkopp fat Ryssland 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SUPKOPP, FAT, silver, 1800-talets slut, Moskva, Mikhail Fyodorovich Sokolov respektive Sergey Agafonov, graverad sekor av blomster, diameter ca 13, höjd ca 6,5 cm, total vikt ca 145 g
Fat med mindre buckla, kopp med obetydligt stötmärke
545822
2018-05-23