Klaffbord Lennartsnäs

Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs
Klaffbord Lennartsnäs

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KLAFFBORD, stockholmsarbete i empire, etikettsignerat Lorentz Wilhelm Lundelius (mästare i Stockholm 1818-57), fanérat i mahogny, beslag av förgylld mässing, sargen med låda, höjd ca 74, 67x95, total längd 150 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

smärre skador och lagningar, löst beslag medföljer

545827

2018-06-12