Ljuskrona empirstil
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets början, behängd med sexkäntiga och klotformade prismor, för 3 ljus, höjd ca (exl sladd) 90 cm, diameter ca 35 cm
Några prismor saknas, några med mindre nagg, ej funktionstestad
545832
2018-05-25