Ljuskrona empirstil

Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets början, behängd med sexkäntiga och klotformade prismor, för 3 ljus, höjd ca (exl sladd) 90 cm, diameter ca 35 cm

Några prismor saknas, några med mindre nagg, ej funktionstestad

545832

2018-05-25