Trågsoffa Lennartsnäs
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÅGSOFFA, 1900-talets första hälft, rokokostil, björk, skuren dekor, längd ca 190, sitthöjd 43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Senare klädsel, skadad stoppning, smärre ytskador
545842
2018-06-12