Trågsoffa Lennartsnäs
Klubbat för:
18 000 SEK
15 000 SEK
TRÅGSOFFA, stockholmsarbete i rokoko, bemålad, skuren dekor, svängda ben, konturerad sarg, lös sittplymå och kuddar, längd ca 214, sitthöjd 46 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Renoverad, kompletterad, senare bemålning, senare klädsel, smärre ytskador
545872
2018-06-12