Paul René Gaugain färglitografi
Klubbat för:
1 700 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
PAUL RENE GAUGAIN (1911-1976), "Utan titel -komposition med kvinnoporträtt", signerad imprinte par l´artiste, daterad 1962 och numrerad 49/260, färglitografi ca 70x42,5 cm
Zustandsbeschreibung
Uppklistrad på pannå, ej glasad, obetydliga skador i hörnen
545903
2018-05-23