Paul René Gaugain färglitografi

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PAUL RENE GAUGAIN (1911-1976), "Utan titel -komposition med kvinnoporträtt", signerad imprinte par l´artiste, daterad 1962 och numrerad 49/260, färglitografi ca 70x42,5 cm

Zustandsbeschreibung

Uppklistrad på pannå, ej glasad, obetydliga skador i hörnen

545903

2018-05-23