Sybord Lennartsnäs
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SYBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanérat i mahogny, låda i sargen, dekor av intarsia, fothylsor i mässing, höjd ca 70, 59x44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Renoverat, lås saknas, smärre skador, delvis blekt
545913
2018-06-12