Borge Mogensen sideboard

Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard
Borge Mogensen sideboard

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, sideboard, 1900-talets andra hälft, för Karl Anderssons, teak, med två vikbara dörrar invändigt med lådor samt hyllplan, brännmärkt ´´Borge Mogensen´´, höjd ca 89, 135x46 cm

Bruksslitage, en låda saknas, fläckar och märken

545926

2018-05-28