Stol Lennartsnäs

Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs
Stol Lennartsnäs

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOL, sk. stegstol, omkring 1800, stegrygg med svarvade knoppar, bemålad, sitthöjd ca 45 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Slitage, senare bemålning

545946

2018-06-12