Karmstolar Lennartsnäs
Klubbat för:
6 400 SEK
8 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, Ryssland/ Baltikum, fanérade i mahogny, karmarna med skuren dekor, stoppad rygg och sits, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Skadad klädsel, en karmstol med lagningar, skador
545977
2018-06-12