Karmstolar Lennartsnäs

Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs
Karmstolar Lennartsnäs

Klubbat för:

6 400 SEK

8 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, Ryssland/ Baltikum, fanérade i mahogny, karmarna med skuren dekor, stoppad rygg och sits, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Skadad klädsel, en karmstol med lagningar, skador

545977

2018-06-12