Spelbord Lennartsnäs
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt och mahogny, svarvade ben, inredd med filt, svärtade detaljer, höjd ca 77, 89x44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Ett skadat gångjärn, filt med skador, ytskador
545988
2018-06-12