Spelbord Lennartsnäs

Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs
Spelbord Lennartsnäs

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPELBORD, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt och mahogny, svarvade ben, inredd med filt, svärtade detaljer, höjd ca 77, 89x44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Ett skadat gångjärn, filt med skador, ytskador

545988

2018-06-12