Resekoffert Lennartsnäs
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RESEKOFFERT, enligt uppgift Ryssland, förgyllda beslag, klädsel i vaxad duk, höjd ca 35, 108x51 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, del av låsbricka saknas, lackrester, ytskador, slitage
545990
2018-06-12