Resekoffert Lennartsnäs
2018-06-12
545990
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RESEKOFFERT, enligt uppgift Ryssland, förgyllda beslag, klädsel i vaxad duk, höjd ca 35, 108x51 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, del av låsbricka saknas, lackrester, ytskador, slitage