Badkarssoffa Lennartsnäs
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BADKARSSOFFA, gustaviansk, bemålad, skuren dekor, delvis förgylld, rutig klädsel, längd ca 225, sitthöjd 40 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Renoverad, kompletterad, ett främre ben löst, senare bemålning och klädsel, smärre ytskador
546009
2018-06-12