Skrivbord Lennartsnäs

Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs
Skrivbord Lennartsnäs

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVBORD, 1700-tal, rokoko, fanérat i valnöt, läderklädd skiva, skuren dekor, förgyllda beslag, höjd ca 77, 132x67 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckel saknas, en låda låst, renoverat, kompletterat, smärre ytskador

546045

2018-06-12