Vapenställ Lennartsnäs

Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs
Vapenställ Lennartsnäs

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VAPENSTÄLL, 1800-talets mitt, fanérat i mahogny, svarvad mittstolpe, lådor i sargen, nyckelbussningar i mässing, grön filtklädsel, höjd ca 160 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckeln passar delvis, smärre ytskador

546046

2018-06-12