Slaglåsgevär Lennartsnäs

Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs
Slaglåsgevär Lennartsnäs

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SLAGLÅSGEVÄR, förändringsmodell 1851, låset märkt Tower och krönt GR, längd 140 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Zustandsbeschreibung

Slitage. Kolven med borrhål

546060

2018-06-12