Säng Lennartsnäs
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SÄNG, 1700-tal, gustaviansk, bemålad, skuren dekor, delvis bronserad, bäddmått ca 90x186 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Renoverad, kompletterad, förlängd, senare bemålning och klädsel
546138
2018-06-12