Säng Lennartsnäs

Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs
Säng Lennartsnäs

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SÄNG, 1700-tal, gustaviansk, bemålad, skuren dekor, delvis bronserad, bäddmått ca 90x186 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Renoverad, kompletterad, förlängd, senare bemålning och klädsel

546138

2018-06-12