Nattygsbord Lennartsnäs
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NATTYGSBORD, Frankrike, senempire, fanérat i valnöt, svärtade kolonner, förgyllda beslag, lådfront med boullearbete, höjd ca 80, 49x44 cm, nyckel finns att avhämta
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Smärre fanérskador, skiva med lagningar
546166
2018-06-12