Säng Lennartsnäs
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNG, 1800-talets andra hälft, gjutjärn, bemålad, detaljer i mässing, hjultrissor, bäddmått ca 195x105 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Smärre ytskador, lösa dekordelar, mindre dekorknoppar saknas, en hjultrissa saknas
546176
2018-06-12