Silverföremål 25 st

Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st
Silverföremål 25 st

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BESTICK, UPPLÄGGNINGSBESTICK, SERVETTRING, 25 dlr, silver, Sverige och mestadels Danmark, 1800-/1900-tal, bl a Hertz, bestående av: soppslev med träskaft (Stockholm 1850), 2 uppläggningsskedar, 7 matskedar, sked med genombrutet skaft, 6 kaffeskedar, smörkniv, ostkniv, kniv, sked, tesked, gaffel, servettring, druvsax, total vikt ca 1013 g

Monogram förekommer, slitage, enstaka buckla

546180

2018-05-24