Ampel 1800-tal Karl Johan
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AMPEL, 1800-talets första del, Karl Johan, för 3 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad, ljusarmar i form av örnhuvuden, underdel med pinjekotta, höjd med kedja 55 cm
Mindre bucklor, plåtöverdel senare förberedd för el
546186
2018-05-23