Gräddkanna och 2 bägare silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

KANNA, 2 BÄGARE, silver, bägare av CF Heise, Danmark 1929, mindre bägare med oidentifierade stämplar, gräddkanna med oidentifierade stämplar och invändig förgyllning, empire 1800-talets andra kvartal, höjd 8 och 11 cm, total vikt ca 469 g

Kuntoraportti

Mindre bägare med gravyr daterad 1876 och bucklor, gräddkanna med smärre bucklor

546194

Päivämäärä:

2018-05-24