Kandelabrar Lennartsnäs

Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, Frankrike, restauration, 1800-tal, för 4 ljus vardera, förgylld och patinerad brons, höjd ca 61 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

En ljuspipa med skadad gänga, 2 ljusmanschetter saknas

546210

2018-06-12