Kandelabrar Lennartsnäs
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, Frankrike, restauration, 1800-tal, för 4 ljus vardera, förgylld och patinerad brons, höjd ca 61 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
En ljuspipa med skadad gänga, 2 ljusmanschetter saknas
546210
2018-06-12