Argenta skål och Josef Ekberg vas

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOSEF EKBERG OCH WILHELM KÅGE, vas "Sgrafitto" 1924 och skål "Argenta" 1950-tal, dekor i blått respektive silver, stämpelmärkta och signerade, höjd 6 och 15,5 cm

Vasen av Ekberg med smutsiga partier

546212

2018-05-24