Kryddburksuppsättning 12 delar

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

KARLSKRONA PORSLINSFABRIK, 12 delar uppsättning av kryddburkar, 1920-/30-tal, vitglaserat porslin med dekor i blått och guld, stämplade KP, höjd 12 och 20,5 cm

Två stora burkar med nagg på innerkanter, en med smärre krackelyr på innerkant

546213

2018-05-24