Kryddburksuppsättning 12 delar
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
KARLSKRONA PORSLINSFABRIK, 12 delar uppsättning av kryddburkar, 1920-/30-tal, vitglaserat porslin med dekor i blått och guld, stämplade KP, höjd 12 och 20,5 cm
Två stora burkar med nagg på innerkanter, en med smärre krackelyr på innerkant
546213
2018-05-24