Lockurna och skålfat Kina

Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina
Lockurna och skålfat Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

LOCKURNA, SKÅLFAT, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal samt 1700-tal, dekor i underglasyrblått, fatet med detaljer i guld, höjd ca 22 cm, diameter ca 20 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

546271

2018-05-24