Klubbat för:
1 800 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
LOCKURNA, SKÅLFAT, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal samt 1700-tal, dekor i underglasyrblått, fatet med detaljer i guld, höjd ca 22 cm, diameter ca 20 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
546271
2018-05-24
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner