Kanoner Lennartsnäs
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KANONER, 1 par, järn, Ehrendals Styckebruk, daterade 1803, märkta EB, kaliber 6,5 cm, eldrörets längd ca 135 cm, i senare lavetter
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Lavetter med skador
546327
2018-06-12