Gravyrer Lennartsnäs
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAVYRER (4 st). BASSANO, JACOPO DA PONTE. Avbildningar av de fyra årstiderna (Le stagione), Inverno, Primavera, Estate, Autonno, samtliga graverade av Sebastian Fulcaro (Furck), ca 370x480 mm. Ramade 4 st.
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Skador, defekter, uppfordrade, 2 saknar glas
546354
2018-06-12