Gravyrer Lennartsnäs

Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs
Gravyrer Lennartsnäs

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAVYRER (4 st). BASSANO, JACOPO DA PONTE. Avbildningar av de fyra årstiderna (Le stagione), Inverno, Primavera, Estate, Autonno, samtliga graverade av Sebastian Fulcaro (Furck), ca 370x480 mm. Ramade 4 st.
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Skador, defekter, uppfordrade, 2 saknar glas

546354

2018-06-12