Porträtt Lennartsnäs
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUIDO RENI, efter: Porträtt, påskrift a tergo "Peint par madame la Cotesse Therese af Ugglas née Steding, et doné au Chavalier de Moreno Stockholm le 7 avril 1823", olja på duk, ca 60x43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Krackeleringar, pastellageskador
546359
2018-06-12