Porträtt Lennartsnäs

Porträtt Lennartsnäs
Porträtt Lennartsnäs
Porträtt Lennartsnäs
Porträtt Lennartsnäs

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

GUIDO RENI, efter: Porträtt, påskrift a tergo "Peint par madame la Cotesse Therese af Ugglas née Steding, et doné au Chavalier de Moreno Stockholm le 7 avril 1823", olja på duk, ca 60x43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Zustandsbeschreibung

Krackeleringar, pastellageskador

546359

2018-06-12