Skrivbord Fredrik I:s tid alrot

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVBORD, stockholmsarbete, Fredrik I:s tid, fanerat med alrot, masurbjörk och valnöt, svärtade detaljer, brännförgyllda beslag i mässing, sargen med en låda, svängda ben, fotkryss, avslutande klotfötter, höjd 72, 105,5 x 62,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Ställvisa lagningar, skivan riktad, fotkrysset med förstärkningar

546451

2018-06-18