Bordslampa PH80 design Poul Henningsen

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH80", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft, stomme av kromad metall, skärm med lameller i vit plast, detaljer i svart och rött, höjd ca 67 cm.

Bruksslitage

546562

2018-05-27