Karta Lennartsnäs

Karta Lennartsnäs
Karta Lennartsnäs

Klubbat för:

800 SEK

1 500 SEK

FINLAND. Wäg-karta öfver Finland. Utgifwen af Kongl. Landtmäteri Kontoret. 1806, kolorerad graverad karta, ca 440x490 mm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Fläckar, skador

546598

2018-06-12