Zadoch Bergenholtz tennljustake

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ZADOCH BERGENHOLTZ, ljusstake, tenn, verksam i Vimmerby 1793-1820/25, sengustaviansk, fyrstämplade ZB Vimmerby 1802, klockformad fot med pärlstav, kannelerad pelare, höjd 15 cm

Slitage

546607

2018-05-26