Yngvar Sandström soffbord Triva-serien NK

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord, 1950-tal, ur Triva-serien, Nordiska Kompaniet, stavlimmad skiva i massiv valnöt och björk, ben i björk, brickmärkt undertill, längd 148 cm, bredd 56 cm, höjd 40 cm

Smärre repor, något ostablia ben

546610

2018-05-25