Svenskt Tenn design Josef Frank
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modellnummer 2139, formgivet 1952, rund skiva fanerad med almrot, profilerad kant, underrede fanérat i valnöt, brännmärkt Josef Frank, höjd ca 48, diameter 120 cm
Bruksslitage
546622
2018-05-29