Svenskt Tenn design Josef Frank

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modellnummer 2139, formgivet 1952, rund skiva fanerad med almrot, profilerad kant, underrede fanérat i valnöt, brännmärkt Josef Frank, höjd ca 48, diameter 120 cm

Bruksslitage

546622

2018-05-29