Fåtöljer Art Deco

Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco
Fåtöljer Art Deco

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par Art Deco, 1930-tal, sannolikt Jindrich Halabala (Tjeckoslovakien 1903-1978), stomme i mahogny, förnicklade detaljer, skinnklädda plymåer, justerbar ryggvinkel, sitthöjd ca 33 cm

Bruksslitage, senare skinnklädsel

546649

2018-05-24