Fåtöljer Art Deco
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par Art Deco, 1930-tal, sannolikt Jindrich Halabala (Tjeckoslovakien 1903-1978), stomme i mahogny, förnicklade detaljer, skinnklädda plymåer, justerbar ryggvinkel, sitthöjd ca 33 cm
Bruksslitage, senare skinnklädsel
546649
2018-05-24