Skål silver Holland
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅL, silver, oidentifierad mästarstämpel GD, Harlingen (NL) 1700-talets andra hälft, oval, dekor av svängda knäckar, kälad oval fot, två fällbara hänklar, längd 18 cm, höjd 9 cm, vikt ca 386 g
Mindre slitage, bristningar
546667
2018-05-26